skip to Main Content

Sınırlarını Aş

Kendimizi ifade etmek için sanatın özgür dili kadar terapi gücüne de ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, sanatlar arasındaki sınırları kaldırıp, çocukların kendilerini sanat aracılığıyla özgürce ifade etmeleri için yıllardır edindiğimiz deneyimlerle onlara rehberlik edip, hep birlikte üreteceğiz.

Bu sene pandemi öncesi her sene ailecek buluştuğumuz yaz kamplarımız yerine, siz aileniz ile birlikte tatil yaparken, Çizgi Çocuk Atölyesi ve Yeşim’in Müzik Odası olarak özenle hazırladığımız resim, heykel, müzik, hareket ve oyunu birleştiren bütüncül  Doğada Oyun ve Sanat yaz atölyelerimizde çocuklar ile buluşuyoruz.

Yıllardır formal müzik ve görsel sanatlar eğitimi kalıplarının dışında, merkezinde doğanın olduğu disiplinlerarası sanat atölyeleri gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızda atölye yürütücülüğünü üç eğitmen aynı anda yapıyoruz. Böylece her çocukla ilgisi doğrultusunda bire bir ilgilenme şansımız oluyor.

Doğada Oyun ve Sanat yaz atölyelerimizin detaylarını ve katılım için gerekli ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Doğada Oyun ve Sanat Yaz Atölyeleri 2021:

Sınırlarını Aş 

Yaş grubu: 5 -12 yaş 

Süre: 2 saat / 4 gün

Datça

Mekan: Casa Di Datça Bahçesi

Tarihler: 6-7-8-9 Temmuz

Saatler: 10.30 – 12.30 saatleri arasında

Atölye ücreti: 4 gün için 1600 TL 

Casa Di Datça

Bodrum

Mekan: Bodrum Çocuklar Evi Bahçesi, Yahşi

Tarihler: 2-3-4-5 Ağustos

Saatler: 17.30 – 19.30 saatleri arasında

Atölye ücreti: 4 gün için 1600 TL 

Bodrum Çocuklar Evi

Atölyelerimizin günlük programı:

  1. gün

Doğadaki titreşimlerin, seslerin ve renklerin bedenimizde, algılarımızda nasıl yansımaları oluyor, deneylerle keşfediyoruz. 

  1. gün

Dil ve farklı ifadeler üzerine yoğunlaşıyoruz. Çizgi, renk, hareket ve seslerle duygularımızı nasıl ifade edebileceğimizi farklı uygulamalarla araştırıyoruz. Duygularımızı dışa vurduğunuz oyunlarla eğleniyoruz.

  1. gün

Doğadan topladığımız sesler, renkler, şekiller ve formlarla bir bellek oluşturuyoruz. Biriktirdiklerimizden yola çıkarak kendi müziğimizi ve heykellerimizi yapıyoruz.

  1. gün

Ritim ve tekrarın farklı halleri üzerine çalışıyoruz. (Doğada, bedenimizde, müzikte, resimde biçimlerde ve formlardaki ritim) Yaratıcılık ve akışta olma pratikleri yapıyoruz. 

Rezervasyon ve kayıt için mail ve telefon ile bize ulaşabilirsiniz

İletişim Bilgilerimiz:

E- mail: yazkampi@cizgicocukatolyesi.com

Telefon:

Bodrum Doğada Oyun ve Sanat Yaz Atölyesi için:

Yasemin Erdin Tavukçu

0 532 263 37 61

Datça Doğada Oyun ve Sanat Yaz Atölyesi için:

Yeşim Tezgören

0 555 517 05 91

Çalışmalarımızı Pandemi önlemlerini kapsamında geçerli olan kurallara uyarak, açık havada gerçekleştireceğiz.

Atölye malzemeleri tarafımızdan karşılanacaktır. Minumum 5, maksimum 12 çocuk ile çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.

– Nasıl kayıt olabilirim?

Ön kayıt için aşağıdaki bilgileri bize yazkampi@cizgicocukatolyesi.com adresine mail atmanızı rica ediyoruz.

Katılmak istediğiniz Yaz Atölyesi: Datça / Bodrum

Katılımcı Ad ve soyad:

Katılımcının yaşı: 

İletişim için kişi ad ve soyad: 

İletişim e-mail:

İletişim tel:

Biz Kimiz:

Biz: Çizgi Çocuk Atölyesi ve Yeşim’in Müzik Odası olarak 2012 yılından beri Doğada Oyun ve Sanat Kamplarımızda görsel sanatlar ve müziğin ortak dili üzerine çalışmalar yapıyoruz.

Doğada Oyun ve Sanat Kampları linkine tıklayarak, deneyimlerimizi ve yaklaşımımızı paylaştığımız röportajımızı okuyabilir veya Hepimiz resim yapıp, şarkı söyleyip, dans edebiliyorduk linkinden dinleyebilirsiniz 🙂

Çizgi Çocuk Atölyesi 

Yasemin Erdin Tavukçu ve Zeynep Cin tarafından çocuklara açık atölye fikriyle 2011 yılında kurulmuş bir yaratıcı resim ve heykel atölyesidir. Sanat eğitiminde farklı yaklaşımlar geliştirmek üzerine çalışan ve bunları Çizgi Çocuk Atölyesi’nde hayata geçiren Yasemin ve Zeynep, İstanbul ve Bodrum’daki atölye çalışmaları dışında; disiplinlerarası workshop’lar, okul ve organizasyonlarda atölye danışmanlığı, proje tasarımı ve uygulamaları, “Doğada Oyun ve Sanat Kampları” gerçekleştiriyorlar.

Çizgi Çocuk Atölyesi

Yeşim’in Müzik Odası

Müzisyen ve müzik öğretmeni Yeşim Tezgören’in müzik atölyesidir. Çağdaş eğitim sistemleri üzerine uzmanlaşan Yeşim Tezgören, bir yandan Datça’daki atölyesinde müzik temelinde bütüncül bir yaklaşımla çalışmalar yapmakta, bir yandan da farklı kurumlarla disiplinlerarası workshop’lar, projeler gerçekleştirmektedir. 

Yeşim’in Müzik Odası 

Share
Back To Top