skip to Main Content

Doğada Oyun ve Sanat Kampları 2018

Hayıtbükü Ahşap Evleri – Datça

Tarihler:

1-6 Temmuz 2018  (4 – 10 yaş)

6-11 Temmuz 2018 ( 4 – 10 yaş) 

Bu sene de, “Çizgi Çocuk Atölyesi” ve “Yeşim’in Müzik Odası” olarak Datça’da Doğada Oyun ve Sanat Kamplarımızda çocuklarla buluşuyoruz!

Sanat kamplarımızda çocuklar, doğa içinde keyifle öğrenirken resim, müzik, heykelin bir araya geldiği, oyunlarla hayallerini ifade edebilecekleri yeni yollar keşfedecekler. Çocuklar özgürce hem oynayacak hem de disiplinler arası üreterek şehirde yapamadıklarının keyfini çıkaracaklar. Şehir yaşamının onlara sunduğu sanal dünyadan uzaklaşma imkanı bulacaklar…

Hayıtbükü Ahşap Evleri yerleşim ve konum olarak göz alıcı bir yerdedir. Köyün özellikle en rağbet gören yerinde konumlanmış olup, denize yürüyerek bir dakikada ulaşılabilir. Hayıtbükü plajında işletmeye ait bir kafeterya ve şezlonglar bulunmaktadır.

Yemek (Yarım Pansiyon)

Datça köylerinde birbirinden ilginç kültürleri ve lezzetleri bulmanız mümkündür. Tarçınlı köy ekmeği, bahçeden yeni toplanmış domates, biber, salatalık, taze yumurta ve birbirinden leziz yemekleri kamp boyunca tatma fırsatı da bulacağız.

Sitelerinde  mütevazice “Klasik Ege Mutfağının hakim olduğu mutfağımızda bahçemizden topladığımız taptaze kahvaltılıklar, peynir çeşitleri ve taze sıkılmış portakal suyu ile güne başlarsınız.” deseler de lezzetli kahvaltılarını bizzat test ettik 🙂

Çevrede Ailenizle Birlikte Yapabileceğiniz Etkinlikler- Datça

Mesudiye Ovası’nda, Hayıtbükü dışında Kızılbük ve Ovabükü koyları da yürüme mesafesinde görülmeye değer yerlerdir.

Palamutbükü de kısa bir yolculukla ulaşılabileceğiniz koylardandır.

Ulaşım

Hayıtbükü Ahşap Evleri’ne özel arabanızla, uçakla veya otobüsle aktarmalı olarak ulaşmanız mümkün.

Adres: Hayıtbükü Ahşap Evleri

Mesudiye Köyü, Hayıtbükü Mevkii

No:23/1 Datça /Muğla, Türkiye

Konaklama

EV TİPİ ODA SAYISI YATAK YATAK YATAK
    DOUBLE TEK ÇEKYAT
STANDART AHŞAP 1 1   2 2
STANDART AHŞAP 2 1 1   1
MİNİ DELUXE AHŞAP 1   2 1
DELUXE AHŞAP 1+1 1   2
DELUXE AHŞAP 2 1+1   2 2
STANDART TAŞ 1 1 1   1
STANDART TAŞ 2 1 1 1  
DELUXE TAŞ 1+1 1   3

Rezervasyon ve kayıt

Ayrıntılı bilgi edinmek, rezervasyon ve kayıt için e-posta ve telefon ile bize ulaşabilir veya kamp iletişimdeki formu doldurabilirsiniz.

E- posta: yazkampi@cizgicocukatolyesi.com

Telefon: Yeşim Tezgören +90 555 517 05 91 ( Pazar hariç –  09.00-19.00 arası)

kamp iletişim

Hayıtbükü Ahşap Evleri hakkında daha detaylı bilgiye;

http://www.hayitbuku.com.tr/tr/anasayfa’dan ulaşabilirsiniz.

Çizgi Çocuk Atölyesi :

Yasemin Erdin Tavukçu ve Zeynep Cin tarafından  çocuklara açık atölye fikriyle 2011 yılında kurulmuş bir yaratıcı resim ve heykel atölyesidir. Sanat eğitiminde farklı yaklaşımlar geliştirmek üzerine çalışan ve bunları Çizgi Çocuk Atölyesi’nde birlikte hayata geçiren Yasemin ve Zeynep, atölyedeki çalışmaları dışında; disiplinler arası workshoplar, okul ve organizasyonlarda atölye danışmanlığı, proje tasarımı ve uygulamaları, doğada oyun ve sanat kampları da gerçekleştirmektedirler.

https://cizgicocukatolyesi.com/biz-kimiz/

Yeşim’in Müzik Odası :

Yeşim Tezgören, harfleri öğrenmeden notaları öğrendi. Lise eğitimiyle birlikte İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na yarı zamanlı olarak devam etti. Sadece flüt çalmak istedi ama ilgisini enstrümanı dışındaki etkilere kapatamadı. İzleyebildiğince eski ve yeni sanat disiplinlerini takip etti. Bu arada Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Ancak mevcut eğitim sistemi de yetmeyince çağdaş eğitim sistemleri üzerine uzmanlaştı. Disiplinlerarası workshoplar, projeler gerçekleştirdi. çocuklara yönelik piyano eğitimi ve her yaş için flüt eğitimi vermektedir. Çalışmalarına “Yeşim’in Müzik Odası” adını verdiği ev atölyesinde devam etmektedir.

6 yıldır Çizgi Çocuk Atölyesiyle birlikte “Doğada Oyun ve Sanat Kampları” nı düzenlemektedir.

 

Share
Back To Top